Haberler

Alptekin Işıkalp, Yokohama Lastikleri ile Yarıştığı 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda, Eskişehir'den Puanla Döndü

Alptekin Işıkalp, Yokohama Lastikleri ile Yarıştığı 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası


09 Mayıs 2012

GP Garage Rally Team adına, Yiğit Akü ve Solargard’ın ana sponsorluğunda; Yokohama, Citroen, Demir Bükey Akademi, Teknokim ve Armetal’in yardımcı sponsorluğunda 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda mücadele eden Alptekin Işıkalp – Serdar Aydın ikilisi, Citroen C2 otomobilleriyle 3. KYK Eskişehir Rallisi'nde finişe ulaştı.

Ralliyi genel klasmanda 21. sırada tamamlayan Alptekin Işıkalp – Serdar Aydın ikilisi, Sınıf6'da 6. sırada; İkiÇeker Kupası'nda da yine 6. sırada finişe ulaştı.

Yokohama’nınASFALT TİPİ A006 lastikleri ile yarışı tamamlayan Alptekin Işıkalpşu değerledirmeleri yaptı: "Bu yarışta hedeflediğimiz yerde olamasak da, önümüzdeki otomobillere yakın zamanlar yapmak bizi diğer yarışlar için motivasyonumuzu artırdı. Bizden daha güçlü otomobillere karşı başarılı olmak kolay değil. Bundan sonraki yarışlar toprak ağırlıklı. Hedefimiz her yarış finish görüp maksimum puan toplamak"dedi.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci ayağı olan 3.KYK Eskişehir Rallisi, 28 Nisan Cumartesi günü Espark AVM önünden verilen sembolik start ile başladı. 47 ulusal, 6 historic ve 8 de mahalli olmak üzere toplam 61 ekibin katılımı ile start alan organizasyonda, 10 ayrı takım mücadele etti. 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası; 3. ayak yarışı olan İSOK İstanbul Rallisi'yle 9-10 Haziran tarihlerinde devam edecek.