Haberler

Yokohama, ADAC GT Masters için Kontrol Lastiği Tedarik Ediyor10 Mayıs 2012

 

Dünya’nın bir numaralı performans lastiği markası Yokohama, 31 Mart 2012’de Almanya – Oschersleben’de sezonunu açan ADAC GT Masters için kontrol lastiği tedarik ediyor.

Yokohama, sezon boyunca hem kuru zemin koşulları için özel olarak üretilen portakal yağı bileşenli ADVAN A005 lastiklerini hem de ıslak zemin koşullarına uygun ADVAN A006 lastiklerini temin edecek. Mükemmel bir yol tutuşu sağlayan ve aynı zamanda geliştirilmiş bir çevre performansına sahip olan ADVAN lastikler kuru ve ıslak zemin koşulları için uygun.

Avrupa’nın en popüler GT serilerinden biri olan ADAC GT Masters’ın 2012 sezonunun Kontrol Lastikleri’nde Yokohoma tercih edililiyor. Yokohama heyecan yüklü geçecek sezon boyunca hem kuru zemin koşulları için özel olarak üretilen portakal yağı bileşenli ADVAN A005 lastiklerini hem de ıslak zemin koşullarına uygun ADVAN A006 lastiklerini tedarik edecek. Almanya, Hollanda, Avusturya’da düzenlenecek sekiz etkinlikteki 16 etaplı yarışta toplam 44 araç yarışacak. FIA GT3 düzenlemelerine göre tüm araçlar süper spor araçlar olduğu için yarışlar oldukça heyecanlı geçecek.

Dünya’nın bir numaralı yarışlarının tercihi Yokohama

FIA Touring Car Şampiyonası (WTCC), Macau Grand Prix, A.B.D.’de düzenlenen IMSA GT3 Cup Challange ve GT Asya Serileri gibi dünyanın dört bir yanında düzenlenen en üst düzey yarışlar için kontrol lastikleri temin eden Yokohama, özellikle Macau Grand Prix’de, 30 yıl art arda kontrol lastiği tedarikçisi olmaktan gurur duyuyor. Teknolojisi ve deneyimi ile üst düzey yarışları destekleyebilmesinin yanı sıra, sıra dışı performansı ile de saygın bir konuma sahip olan Yokohama, FIA Formula 2 Şampiyonası için de kontrol lastiği tedarikçisi seçildi. 


COPYRIGHT © 2017 YOKOHAMA LASTİKLERİ TÜRKİYE