Lastikler / Yaz Lastikleri / Binek

BluEarth

BluEarth

Kalplerde BluEarth

Yokohama, size ve aracınıza çevre, insan ve sosyal dostu çözümler sunan evrensel konseptte geliştirdiği en son lastiği BluEarth’ü tanıtmaktan memnuniyet duymaktadır.

Çevre Dostu – Süper düşük yuvarlanma direnci sayesinde süper yakıt tasarrufu

İnsan Dostu – Islak zeminde güvenli sürüş

Toplum Dostu – Süper düşük ses seviyesi

unidirectional

Asimetrik Taban Deseni ve Yakıt Tasarrufu Sağlayan Yapı

Asimetrik tasarım, iç ve dış yapısındaki desen tasarımının uyumu sayesinde ıslak zeminde mükemmel kavrama sağlamaktadır. İçeriğindeki tüm maddelerin yenilendiği bu yakıt tasarruflu yapı, mükemmel performans dengesi, güvenlik ve sağlamlık sunmaktadır.

Islak: Karışık Dalgalı Oluklar

Merkezdeki olukların dalgalı şekli vardır. Dalgaların eğimi olukların tabanına doğru indikçe daralmaya başlar. Oluklardaki artan kenar efekti ıslak zemindeki performansın azalmasını önler.

Sessiz: Eğimli Taban Deseni

5 farklı eğime sahip taban deseni mükemmel derecede sessizlik sağlamaktadır. Bir kesit diğer kesitten gelen sesi ortadan kaldırmaktadır.

Yakıt Tasarrufu, Aşınma Tasarrufu

Dengesiz sıcaklık değişiklikleri yüksek yuvarlanma direnci ve hızlı aşınma meydana getirmektedir. BluEarth1’de yer alan anti sıcaklık bileşimi lastiğin yanağında ve tabanında oluşan çevresel etkileri minimuma indirmektedir.

BluEarth-1 sahip olduğu inanılmaz hafif yapısı sayesinde lastik yanağını sabit tutarak düzenli bir sürüş performansı sağlar.

Geliştirilmiş iç astar, hava geçişini önleyen yapısıyla diğer konvansiyonel lastiklere göre hava kaybını %36’ya kadar azaltır. Bu özellik lastik içindeki havanın uygun koşullarda muhafaza edilmesini ve gerçek sürüş performansının gerçekleştirilmesini sağlar.

Portakal yağı ile birlikte oluşturulan Nano karışım

Seri Boyut LSI
17 215/45R17 BluEarth 91W
15 185/65R15 BluEarth 88H
15 195/65R15 BluEarth 91H

COPYRIGHT © 2017 YOKOHAMA LASTİKLERİ TÜRKİYE