Motor Sporları

2011 yılında da Yokohama’nın motor sporlarına desteği devam ediyor.

2011 yılında da Yokohama’nın motor sporlarına desteği devam ediyor.

18 Mart 2011

YOKOHAMA 24 Mart tarihinde 2011 motor sporları projeleri için; lastikte globalleşme çalışmalarına çok önem verdiklerini, Japonya ve tüm Dünya’da ki motor sporları aktivitelerinde Yokohama lastiklerinin kullanılmasının marka bilinirliğini arttıracağını duyurdu.

Global Katılımlar

Yokohama FIA Dünya Binek Otomobiller Kupasında (WTCC) 2012 yılına kadar resmi lastik tedarikçisi olmaya devam edecektir. Geçen yılda olduğu gibi çevre dostu Advan lastikleri kullanılacaktır.

2011 WTCC,12 tur ve 24 yarış kapsamaktadır.4.turdan sonra üç yıl önce ki gibi Okayama pistinden sonra ilk kez Japonya’da ki Suzuka pistinde yer alacak ve Çin’de ki Guangdong pisti ise yeni bir alan olarak kullanılacaktır. Yokohama 29. Formula 3’ün Uluslar arası Macau Grand Prix’de ki ana müsabakası için de lastik üretecek ve aynı zamanda olan WTCC’yi kapsayan Macau müsabakalarında birçok araba Yokohama lastikleri ile yarışacaktır.

AVRUPA

Yokohama Itercontinental Rally Challenge (IRC) serileri için 3 tedarikçiden biridir.Diğerleri ise;Michelin ve Pirelli’dir. Bunun yanı sıra, bu sene ki Avrupa yarışları için de lastik üretmeye başlamıştır.Yokohama; Belçika, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Almanya ve İspanya’da ki temel yarışların ve 5.yarışta adı geçen Macao Grand Prix de ki gibi,diğer yeni kurulmuş 6 yarıştan biri olan F3 International Trophy’de ki 2.yarış serisi Grand Prix de Pau’un tek lastik tedarikçisi olduğunu bildirmektedir.

Yokohama Nürburgring’de(10 yarışta)ki Alman VLN Endurance yarış serilerinden olan ADAC Zurich 24h-yarışı ve Total 24 Hours of Spa için Black Falcon’a (AMG SLS) ve diğer umut vaadeden gruplara lastik tedarik edecektir.Lastik üreticisi,Avrupa Binek Otomobiller Kupasında ki (ETCC) yarışta Almanya, İspanya, Rusya, İskandinavya ve diğer ülkelerin arabaları için tek marka olarak çevre dostu Advan lastiklerini tedarik edecektir.

JAPONYA

Yokohama Motorsport’la iç piyasaya odukça güçlü bir şekilde giriş yapmıştır ve bu sene Super GT sınıfında ki GT500 yarışmasının WedSport Advan SC430’a ve Advan Kondo yarışında ki Nissan GT- R’de ki iki arabaya destek verecektir.

Yokohama yarışmayı kazanmak için elinden geleni yapacağını ve 2. sene de bu sınıfı kazanmayı amaçlayan bir çok takıma Advan yarış lastiği tedarik edeceğini söylemektedir.

Sonuç olarak Yokohama, Super Taikyu Race ve Civic Inter serilerinde ürettiği "çevre dostu Advan lastiği" ile tek marka olarak yer alacak ve bu sene başında Formula 3 kategorisinin Japon şampiyonasında lastikte tek marka olarak bütün orta FJ,Super FJ,F4 ve F3 formulasına lastik tedarik edecektir.

ASYA

Yokohama 2010 yılında Çin’de ki China Touring Car (CTCC) yarışında tek lastik üreticisi olarak bu sene de çevre dostu Advan lastiklerini tedarik etmeye devam edecek ve Tayland, Filipinler, Hong Kong ve Makau’da ki çeşitli yarışlar içinde lastik üretecektir.

AMERİKA

Yokohama Amerika’da GT sınıfından olan West Yokohama yarışında Le Mans(ALMS) serisinden (Lamborghini Gallardo LP560-4) ile görev alacaktır. Aynı zamanda sınıfta ki Paul Miller yarışında (Porsche 911 GT3 RSR)’nin kazanması için lastik tedarik edecektir. Ayrıca, GTC sınıfında ki serilerde, (Amerika’da) IMSA GT3 Cuo Challenge ve (Brezilya’da) Porsche GT3 Cup için çevre dostu olan tek marka Advan yarış lastikleri üretecektir.