Motor Sporları

Yokohama America Le Mans Yarışlarında Lotus ile Başarıya Koşacak.

Yokohama America Le Mans Yarışlarında Lotus ile Başarıya Koşacak.

08 Mart 2012

Yokohama 17 Mart tarihinde başlayacak American Le Mans 2012 yarış takımlardan Alex job Racing (AJR) ve Lotus Evora ile işbirliği kararı aldı. Böylece Lotus-AJR® takımı 14 Nisan'da gerçekleştirilecek olan California, Long Beach Grand Prix'te ADVAN A005 lastikleri ile yarışacak.
 
"Bu bizim için güzel bir gelişme, AJR gibi profesyonel bir ekip ve Lotus gibi prestijli bir marka ile çalışmak harika olacak." açıklamasını yapan Yokohama Ürün Planlama ve Motorsporları direktörü Andrew Briggs, "Bu yarış organizasyonun ciddi bir tarihi geçmişi bulunuyor. Bizimde bu yüzden yüksek beklentilerimiz bulunuyor" dedi.
 
2005 yılında AJR ekibi Porsche 911 GT3 RSR ile Yokohama lastikleri kullanarak GT2 sınıfında 24 saatlik Le Mans yarışlarını kazanmıştı. Bu yıl ise Ferrariler, Porsche'lar, Corvette'ler ve diğer otomobiller ile GT sıfında önemli bir çekişme yaşayacağız."
 
AJR takımının patronu Alex ise "Yokohama ile America Le Mans serisinde uzun ve başarılı bir geçmişe sahibiz. Bu yılda yeniden kendileri ile birlikte çalışmaktan çok mutluyuz." açıklamasında bulundu.


COPYRIGHT © 2017 YOKOHAMA LASTİKLERİ TÜRKİYE